Archiv Celoroční hry

Školní rok 2017/2018

VYHODNOCENÍ CELOROČNÍ HRY

Vyhodnocení celoroční hry ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 9. KOLO - VYHODNOCENÍ

Vyhodnocení 9. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 9. KOLO

Zadání 9. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 8. KOLO - VYHODNOCENÍ

Vyhodnocení 8. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 8. KOLO

Zadání 8. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 7. KOLO - VYHODNOCENÍ

Vyhodnocení 7. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 7. KOLO

Zadání 7. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 6. KOLO - VYHODNOCENÍ

Vyhodnocení 6. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 6. KOLO

Zadání 6. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 5. KOLO - VYHODNOCENÍ

Vyhodnocení 5. kola (ke stažení)

CELOROČNÍ HRA - 5. KOLO - LEDEN 2017

zadání 5. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 4. KOLO - VYHODNOCENÍ

vyhodnocení 4. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 4. KOLO - PROSINEC 2017

Zadání 4. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 3. KOLO - VYHODNOCENÍ

Vyhodnocení 3. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 3. KOLO - LISTOPAD 2017

zadání 3. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 2. KOLO - VYHODNOCENÍ

Vyhodnocení 2. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 2. KOLO - ŘÍJEN 2017

Ahoj  kamarádi,

Dnes mám  pro vás připravený  zábavný  kvíz, který obsahuje  deset soutěžních  otázek  a  jsem  moc zvědavý, kdo  z vás  na ně správně odpoví  a získá  další body.

Vaše odpovědi  můžete odevzdat v kanceláři ddm a  to  nejdéle  do pátku, 27.10.2017.

Váš  kamarád

zadání ke stažení

CELOROČNÍ HRA - VYHODNOCENÍ 1. KOLA

vyhodnocení ke stažení

CELOROČNÍ HRA - 1. KOLO - ZÁŘÍ 2017

zadání 1. kola ke stažení

CELOROČNÍ HRA - ÚVOD

úvod ke stažení

Školní rok 2016/2017

CELOROČNÍ HRA - LEDEN 2017

Není to tak dlouho, co jsme zahajovali novou celoroční hru a je tu vyhodnocení první etapy. Během všech čtyř měsíců se pravidelně hry zúčastňovali a dárkové poukázky do prodejny HRAČKY- SPORT – HANA RICHTEROVÁ získávají:

Marek ROSA (3.A)

Radka KRÁLOVÁ (3.A)

Jan KRÁL (2.C).

Velká gratulace! 

  

Školní rok 2015/2016

CELOROČNÍ HRA - 9. KOLO - KVĚTEN 2016

V poslední etapě celoroční hry jsme zůstali doma, v České republice. Ve znalostním kvízu jsme si ověřili  svoje znalosti z historie naší země, namalovali jsme naší státní vlajku, na obrázku jsme poznali hrad Karlštejn a  v závěrečném úkolu jsme poznávali české sportovce, umělce, panovníky a jiné osobnosti. A je konec letošní celoroční soutěže a zde je konečné pořadí:

1.místo      Marek  ROSA (2.A)

2.místo      Miloš  HINK (2.C)

3.místo      Radka  KRÁLOVÁ (2.A).

Blahopřejeme

SKÓRE CELOROČNÍ HRY

  • soubor otevřete kliknutím na obrázek

CELOROČNÍ HRA - 9.KOLO

A je to tady, poslední etapa našeho putování vás zavede do střední Evropy. Země, kterou budeme objevovat je známá svou krásnou přírodou a množstvím kulturních památek. Žije v ní něco málo přes 10 milionů obyvatel.

POZOR -  vyřešené úkoly nám tentokrát odevzdejte nejpozději do 20. 5. 2016 !!!!!

Zadání 9. kola ke stažení zde.

CELOROČNÍ HRA - 8. KOLO

Na sever, na sever vede naše předposlední cesta. Navštívíme zemi, která se nachází na Skandinávském poloostrově a obývá ji necelých 9,5 milionu obyvatel. Vládne jí král Karel XVI Gustav. Země je to krásná, plná hor, jezer, známá všem milovníkům hokeje, florbalu. Vždy v prosinci se v hlavním městě Stockholmu udělují Nobelovy ceny.  Vyřešené úkoly přineste na DDM nejpozději do 25.4.2016!!!!

Zadání 8. kola si stáhněte zde.

CELOROČNÍ HRA - BŘEZEN 2016

Sedmou částí celoroční hry jsme zahájili jarní kolo této soutěže. Podle daných indícií jste poznali, že jsme navštívili Polsko. Správně jste rozřadili názvy měst, řek a jezer, nakreslili státní vlajku a na obrázku jste poznali a vybarvili dvě známé postavičky z polského animovaného seriálu – Bolka a Lolka. 

CELOROČNÍ HRA - 7. KOLO

Hledáme zemi, která leží ve střední Evropě, sousedí s Německem, Českem, Slovenskem, Běloruskem, Ukrajinou, Litvou a Ruskem.
Země je to rovinatá, hory najdete především na hranicích, ale má přístup k moři. Žije tu téměř 40 milionů obyvatel. Jednou z nich je Waleria, studentka Jagellonské university v Krakově.

Zadání 7. kola si stáhněte zde.

VLOUDILA SE CHYBIČKA

Ahoj kamarádi, kteří s námi cestujete po Evropě. Do březnového čísla se vloudil šotek a spáchal dvě chybičky. V úkolu číslo dvě má být slovo MAMRY / místo Amry/ a WARTA / místo Warty/. Moc se omlouváme a těšíme se na vaše odpovědi!!!

CELOROČNÍ HRA - "PO EVROPĚ"

Uzavřeli jsme druhou etapu naší hry. 
Na dárkový poukaz se mohou těšit kamarádi Marek Rosa, Miloš Hink, Radka Králová a Jan Král. Víme, že dětem s jednotlivými úkoly pomáhají jejich rodiče a za to jim moc děkujeme.
Všem dětem moc blahopřejeme a doufáme, že se jim bude stejně dařit i v jarní části hry.
Malé překvapení jsme pro vítěze připravili již nyní, druhá etapa jim zdvojnásobila počet získaných bodů!!!!

CELOROČNÍ HRA - 6. KOLO

Únorové zimy, chlad a mráz nás sice těší, ale kdo by si nechtěl kapku prohřát tělo. V Evropě najdete země, kde i zima je mírná a v únoru se už zelenají louky a lesy. Pojďme jednu z těchto jižních zemí prozkoumat. 
Na pevnině i spoustě ostrovů žije zhruba stejný počet obyvatel jako u nás. Země patří  k nejhornatějším v celé Evropě, 80 % povrchu je tvořeno horami a pahorkatinami.
Naším průvodcem je chlapec Makarios, jeho rodina žije na ostrově Santorini. Dědeček a tatínek jsou námořníci, maminka s babičkou se starají o rodinný penzion, kam každým rokem přijíždí mnoho turistů, kteří se chtějí ohřát na sluníčku, navštívit mnoho historických památek a také se těší na pořádné vykoupání v moři.

Zadání 6. kola si stáhněte zde.
 

SKÓRE CELOROČNÍ HRY

CELOROČNÍ HRA - 5. KOLO

Co kdybychom se vydali někam na jih, někam, kde nás čeká krásná příroda. Najdeme zde překrásné Dolomity, blankytné jezero Lago di Garda a teploučké moře, vybrat si můžeme Jaderské nebo Středozemní. Tato země se může pyšnit obrovským množstvím památek, slyšeli jste o Pompejích, šikmé věži v Pisse? Naše putování po kulturních a historických památkách nám zpříjemní skvělé jídlo, spousta čerstvého ovoce a zeleniny, kvalitní olivový olej. Průvodkyní nám bude tentokrát Federika, tato dívenka žije na ostrově, kterému vévodí jedna z nejznámějších evropských sopek – Etna.

Zadání 5. kolo si stáhněte zde.

CELOROČNÍ HRA – 4. kolo – prosinec 2015 - HODNOCENÍ

Prosincová soutěž nás zavedla do Skotska. Nejdříve jsme spojovačkou vyhledali velmi známé jezero Lochness, namalovali jsme skotskou státní vlajku a seznámili jsme se s jejich tradičními pokrmy hagges, bannock a schot pie.

Komu se podařilo správně odpovědět, tak v první části zimního kola této soutěže získal rovných 35 bodů.

CELOROČNÍ HRA - 4. KOLO

V prosinci  zamíříme západním směrem, naší průvodkyní bude Daisy, dívka, která se svou rodinou žije v městečku Stirling.  V minulosti bylo hlavním městem námi navštívené země. Daisy by nás určitě ráda pozvala na návštěvu hradu nebo pomníku Williama Wallace. Jeho příběh možná znáte z filmu Statečné srdce. Možná nás Daisy pozve na jednu ze slavností, kde nás okouzlí temperamentní tance, při nichž se muži i ženy vyšvihnou do slušivých sukní. Dudáci zahrají……

Celé zadání 4. kola soutěže si stáhněte zde.

CELOROČNÍ KOLO – 3. kolo – listopad 2015 - HODNOCENÍ

V listopadu jsme se podívali do Norska. Vypátrali jsme, komu se říká TROLL a namalovali jsme ho, v křížovce jsme vyluštili název jednoho z největších měst Norska – BERGEN a nakresli státní vlajku. Správné řešení přineslo našim soutěžícím na konta poslední body a můžeme vyhlásit, že první – podzimní etapu vyhráli tito kamarádi: Veronika PRÁŠKOVÁ, Marek ROSA, Miloš HINK a Radka KRÁLOVÁ.

Nasbírané body se jim proměnily v sumičku, za kterou si mohou nakoupit ve vybraných nákupních centrech.

Blahopřejeme a těšíme se na soutěžící zimního kola.

CELOROČNÍ HRA - 3. KOLO

Na východ na Slovensko, na jih do Rakouska  a v listopadu na sever. Kam? 
To je úkol pro Vás, milí kamarádi. 
Průvodcem nám bude chlapec Olaf. Žije na pobřeží fjordu, jeho děda , tatínek, strýcové se živí lovem ryb. Ryb se v této zemi uloví opravdu hodně.
Potomci dávných Vikingů se rádi vydávají na moře a do přírody. Milují sport – běhají, jezdí na kolech , na lyžích, jejich reprezentanti  vyhrávají s lyžemi na nohou světové poháry , mistrovství světa i olympiády.
V čele jeho země stojí král Harald V./ Jeden z jeho dávných předchůdců, žil a vládl v 9. století, se jmenoval Erik Krvavá sekyra!, asi to nebyl zrovna dobrák od kosti./
Navštívit můžete největší kontinentální ledovec, najdete v této zemi, kterou obývá necelých 5 milionů obyvatel, i největší evropskou náhorní plošinu nebo nejvyšší evropský vodopád.
V přírodě pospávají bájní trollové, můžete však potkat i soba, pižmoně nebo na severu ledního medvěda.
Už víte, kde jste? 
Celé zadání 3. kola si můžete stáhnout zde.

CELOROČNÍ HRA - 2. KOLO

V září jsme cestovali po Slovensku, pro většinu z vás nebyl problém vyřešit spojovačku  a zjistit, že tajenka ukrývá slovo TATRY.

Jazykový koutek – čučoriedka – borůvka, korytnačka- želva, polovník – lesník,mačka- kočka, bocian-čáp, to také nebyl žádný problém a tak jsme mohli započítat prvním hráčům jejich body – najdete na našich webových stránkách.

Kam se vydáme tento měsíc?

Naše cesta nebude příliš dlouhá, zamíříme na jih. Průvodcem bude slečna Lisa. Žije v zemi, kde najdete divoké řeky, překrásná ledovcová jezera, hory plné upravených vesniček. Großglockner (3798 m)je nejvyšší horou.

Lisa nás provede městem Salzburg, nachází se v blízkosti německých hranic a jeho staré město je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Jednoduše, je tady opravdu krásně , nad městem plným historických památek se vypíná nejstarší  zcela zachovalý středověký hrad.

Zadání říjnového kola si stáhněte zde.

CELOROČNÍ HRA "PO EVROPĚ"

V novém školním roce, nová celoroční hra, jak jinak.
Každý měsíc vám představíme jednu evropskou zemi, přidáme tři úkoly. Za každý správně splněný úkol získáte body, ty se budou sečítat, vždy po třech měsících je u tří nejlepších převedeme na peníze a předáme vám dárkový poukaz v hodnotě, kterou jste vybojovali.

Stáhněte si zadání a můžete začít.