Historie

Domy pionýrů a mládeže byly postupně zakládány v padesátých letech po celé naší republice a stávaly se centry pro zájmovou činnost dětí. Dům mládeže a pionýrů v Třešti byl slavnostně otevřen 9. května 1962 v budově bývalé sodovkárny v areálu zámeckého parku.

V dalších letech každoročně vznikalo a pracovalo pod třešťským Domem mládeže a pionýrů 20 až 30 zájmových útvarů (stolní tenis, letečtí modeláři, lední hokej, mezinárodní házená, dovedné ruce, kroužek výtvarný, kinoamatérský, šachový, národopisný …), ve kterých pracovalo 200 – 350 dětí.

V roce 1990 došlo ke změně názvu našeho školského zařízení na Dům dětí a mládeže v Třešti. V srpnu 2001 byl Dům dětí a mládeže přestěhován do nových prostor – budovy Základní školy v Třešti v Barvířské ulici, kde sídlí dodnes. Od 1. ledna 2003 není Dům dětí a mládeže rozpočtovou organizací Města Třeště, ale stal se součástí Základní školy, kde je střediskem pro volný čas dětí.